/Files/images/24488.jpg

Влітку вікна перетворюються на справжню небезпеку для малих дітей, адже падіння з вікна є однією з основних причин дитячого травматизму і смертності, особливо у містах. Про це інформує Департамент з питань оборонної роботи цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації. На жаль, у цьому році в області вже сталося кілька випадків, коли малі діти випадали з вікон. Останній трагічний випадок стався 1 липня. У Кременчуцькій міській громаді з вікна восьмого поверху багатоповерхівки випала дитина. Від отриманих травм вона загинула. Обставини даної події з’ясовує поліція. Шановні батьки, бережіть дітей та дбайте про їх безпеку! Правила безпеки, які допоможуть захистити дітей від падіння з вікна: – Не залишайте дитину без нагляду, особливо в приміщеннях, де відкрито навстіж вікно або є ймовірність, що дитина може його самостійно відкрити; – не грайте з дитиною на підвіконні та не дозволяйте сидіти на ньому; – не заохочуйте інтерес дитини до вікон; – не ставте біля вікон меблі, щоб дитина не змогла залізти на підвіконня; – не показуйте малим дітям як відкривається і закривається вікно, відвертайте їх увагу на щось більш цікаве; – встановіть елементи фурнітури (замки, фіксатори, віконну ручку з ключем), які не дозволять дітям самостійно відчинити вікно; – якщо немає можливості встановити замки та фіксатори на вікна, можна просто викрутити ручки і використовувати їх лише за потреби; – спробуйте пояснити малюку наскільки небезпечним є відчинене вікно та які можуть бути наслідки від падіння; – не дозволяйте дитині виходити на балкон без супроводу дорослих. Пам’ятайте, що москітна сітка на вікні захищає лише від комах і не здатна захистити малечу від падіння з вікна. Вона лише створює у дитини помилкове відчуття опори і часто, саме опираючись на неї, дитина випадає з вікна.