Впроваджуємо освітню програму "Впевнений старт"

24.02.2020 та 25.02.2020 року вихователь-методист Калініна Т.М. та вихователь Наумова О.С. прийняли участь у засіданні постійно діючого науково-практичного семінару педагогів закладів дошкільної освіти, які впроваджують освітню програму «Впевнений старт» та програмно-методичний комплекс до неї.

ПРОЕКТ "ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ"

(освітня програма для дітей старшого дошкільного віку та навчально-методичне забезпечення до неї)

Оновлена редакція програми для дітей старшого до­шкільного віку «Впевнений старт» отримала гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (Лист МОН України № 1/11-7684 від 01.08.2017 року) і готова до впровадження в дошкільних навчальних закла­дах з нового навчального року.

Програма адресована педагогам та батькам вихованців. Зміст програми передбачає організацію взаємодії дорослого з дитиною в такий спосіб, який забезпечує збалансований особистісний розвиток дошкільника в різних ви­дах дитячої активності, а не лише «знаннєвий приріст» за основними змістовими напрямами програми.

Радісне навчання, пріоритет партнерства і ровесництва, за­безпечення максимальної активності дитини під час прожи­вання кожного дня передшкільного року — головні принци­пи Програми. Вихователь, який дотримується цих принципів, зможе забезпечити впевнений і успішний старт дошкільників до перспектив майбутнього життя.

Програма «Впевнений старт» має чіткий, лаконічний виклад основних освітніх завдань, результатів освітніх впливів й не переобтяжена методичними порадами.

За спрямованістю на реалізацію розвивальних, виховних, навчальних цілей освіти й змістовими складовими і наповненням Програма є комплексною.

Програма базується на інваріантній складовій змісту дошкільної освіти.

Типовий розподіл навчального навантаження здійснено за ви­дами діяльності дитини:

• комунікативна;
  • здоров’язберігальна й рухова;